804.787 euro subsidie uit Europese Fonds voor Regionale Ontwikkeling voor fietssnelweg Kanaalroute Zuid

REGIO: – Vlaams minister van Mobiliteit Ben Weyts en Vlaams minister van Economie Philippe Muyters maken 8,2 miljoen euro aan EFRO (Europese Fonds voor Regionale Ontwikkeling) middelen vrij voor de realisatie van fietssnelwegen. 804.787 euro gaat naar fietssnelweg Kanaalroute Zuid (Halle, Beersel, Sint-Pieters-Leeuw en Drogenbos).
2017-07-18-EFRO-subsidie-voor-fietssnelwegen_01
Dankzij hun veiligheid, snelheid en comfort zijn de fietssnelwegen een aantrekkelijk alternatief voor de pendelaar, en kunnen ze de Vlamingen verleiden om ook in het woon-school- en het woon-werkverkeer voor de fiets te kiezen.

Fietssnelweg Kanaalroute Zuid – F20
Kanaalroute Zuid is één van de elf goedgekeurde projecten die EFRO steun krijgen. De nieuwe jaagpaden zullen worden aangelegd rekening houdend met de toekomstige verbreding van het Kanaal naar Charleroi. De jaagpaden zullen voldoen aan de kwaliteitseisen voor fietssnelwegen, in het bijzonder de breedte en de verharding.

Ben Weyts, Vlaams minister van Mobiliteit: “We investeren ook opnieuw een dikke 800.000 in de Kanaalroute Zuid. Dat is nodig, als we nog meer pendelaars willen verleiden om de auto te ruilen voor de fiets. We gaan de fietssnelweg nog vlotter, veiliger en aantrekkelijker maken, in de eerste plaats voor alle inwoners van Halle, Beersel, Sint-Pieters-Leeuw en Drogenbos. Zo wordt de fiets steeds meer hét alternatief voor de file.
Met deze investeringen worden ook specifiek een aantal missing-links weggewerkt. Zo is er bijvoorbeeld de moeilijke oversteek aan de sluis van Ruisbroek waar we eraan denken om een verhoogde drempel met knipperlichten te plaatsen.

zie ook onze artikels van:
– 21 april 2017 – fietssnelweg F20 populair voor woon-werkverkeer – knelpunten worden nog weggewerkt
– 22 april 2017 – Er komt een verhoogde oversteekplaats voor fietsers aan sas Ruisbroek

Vlaams minister van Economie en Sport Philippe Muyters is ook een grote voorstander van de fietssnelwegen: “Vlamingen zijn de cultuuromslag aan het maken dat sporten en bewegen niet alleen iets voor in het weekend is, maar ook voor, na en zelfs op het werk. Waarom dan niet met de fiets naar het werk? De tijd die je anders in de file staat, win je dan ineens om te sporten. We willen nog extra investeren in onze fietssnelwegen, om de keuze voor sport naar het werk nog makkelijker te maken”.

Bovenop de EFRO-middelen, neemt de Vlaamse overheid 40% van de totale financiering op zich. De provincies en gemeenten passen bij.
Alle elf goedgekeurde projecten, waaronder fietssnelweg Kanaalroute Zuid, moeten ten laatste binnen 3 jaar volledig voltooid zijn.

windturbines Ecopower en WE-power worden opgebouwd.

SINT-PIETERS-LEEUW / BEERSEL: – Na de opbouw van de twee windturbines van WE-Power, de groene stroomproducent van de Colruyt-groep aan de Laekebeek in Lot vorige week (zie artikel 6/10/2015) worden nu ook door Ecopower en We-power samen drie windturbines opgetrokken aan het Kanaal Brussel-Charlerloi op de grens tussen Sint-Pieters-Leeuw en Lot.
2015-10-13-windturbines_Sint-Pieters-Leeuw_Beersel_opbouw (22)
De Nederlandse firma H4A windenergie is vandaag begonnen met de opbouw van de eerste molen. Een precisie werkje. De timing van de opbouw wordt mee bepaald door het weer want bij te sterke wind kan men met de kraan geen onderdelen ophijsen. Als alles volgens plan verloopt kunnen de windturbines in november proef draaien.

Gunther Coppens, milieuschepen Sint-Pieters-Leeuw - Veerle Leroy, milieuschepen Beersel - Dirk Vansintjan, Ecopower - Stefaan Verhamme, Colruyt Group WE-Power
Gunther Coppens, milieuschepen Sint-Pieters-Leeuw – Veerle Leroy, milieuschepen Beersel – Dirk Vansintjan, Ecopower – Stefaan Verhamme, Colruyt Group  WE-Power

Twee windturbines zijn voor de coöperanten van Ecopower en één op het grondgebied van Sint-Pieters-Leeuw is voor WE-Power.

Dirk Vansintjan, Ecopower: “De windturbines zijn van het merk Senvion. Ze hebben een vermogen van 2 MW en ze zijn 146 m hoog (masthoogte 100 m en wieklengte 46 m). Ze produceren elk 4.500.000 kWh per jaar, dat is voldoende voor zo’n 2.000 huishoudens.
De wieken werden in Portugal gebouwd en per boot naar België gebracht. Het laatste deel van het transport diende s’nachts per vrachtwagen te gebeuren en niet per boot op het kanaal daar er enkele sluizen te klein en enkele bruggen te laag waren. De andere onderdelen werden gebouwd in Duitsland.”

ECOPOWER
Ecopower is een coöperatieve producent en leverancier, de stroomlevering is een dienstverlening aan hun coöperanten. Daarmee nemen zij hun energievoorziening letterlijk in eigen handen. Ze zijn zowel eigenaar van de productieinstallaties als van de geproduceerde energie. Ze beslissen zelf over de waarde van de stroomprijs en het dividend. Ze beslissen mee over het beleid van hun coöperatieve.

200 inwoners uit Sint-Pieters-Leeuw zijn reeds coöperant bij Ecopower.
Dirk Vansintjan, Ecopower: “Elke windturbine is een investering van 2,5 miljoen euro. Voor dit windproject zal Ecopower dus 5.000.000 euro bijeen brengen door de huidige en toekomstige coöperanten, met een duidelijke oproep naar inwoners van Beersel en Sint-Pieters-Leeuw. Anders gezegd om de twee windturbines te financieren, verhoogt Ecopower zijn kapitaal met 20.000 aandelen. Er is dus voldoende mogelijkheid om mee te investeren.” Meer info: www.ecopower.be

WE-POWER
WE-Power is de interne groene-energieproducent en-leverancier van de Colruyt Group. Ze helpen de groep om haar energieverbruik te voorspellen en te optimaliseren. Het is de ambitie van de groep om op termijn evenveel hernieuwbare energie te produceren als wat de groep zelf verbruikt.
WE-Power financiert haar windturbines zelf.

Deze slideshow heeft JavaScript nodig.

Gunther Coppens, milieuschepen Sint-Pieters-Leeuw en Veerle Leroy, milieuschepen Beersel:
Deze windturbines zijn een aanwinst voor onze gemeenten daar ze hernieuwbare, groene energie opbrengen wat voor de gemeenten goed is om de klimaat doelstellingen te halen.”
Gunther Coppens:” Voor de buurtbewoners van wijk De Witte Roos zullen er in de toekomst ook een tweede rij jonge populieren aangeplant worden. Zodanig dat deze bomen binnen 15 jaar volgroeid zijn als de rij bomen die er nu staat gekapt moet worden. Zo blijft er een groen visueel scherm tussen de wijk en de windmolens.