BEERSEL / SINT-PIETERS-LEEUW: – Heden loopt er een openbaar onderzoek voor de plaatsing van 1 windturbine door de firma Amacro (Heideveld 54 B te Huizingen). Het openbaar onderzoek loopt tot 30 april 2012.
Actiecomité windturbines Brukom gaat ook tegen deze windturbine bezwaar indienen.
| Aantal: 1 | Geschatte opbrengst |
| Totaal vermogen: 2 | 2,0 MW |
| Rotordiameter: 92 m | 5.000 MWH/jaar |
| Hubhoogte: 100 m | 5.000.000 KWH/jaar |
| Tiphoogte: 150 m | 1.400 gezinnen |
Guy Lories woordvoerder van het actiecomité windturbines Brukom: ” Vermits deze turbine ook te dicht bij onze woonwijk De Witte Roos in Sint-Pieters-Leeuw dreigt geplaatst te worden zullen wij ook voor dit dossier bezwaarschriften indienen.
De aanvragers beschouwen hun project als een extensie van een voorafgaand project van 6 windturbines (door Ecopower en Colruyt). Ze omschrijven het als: ‘gebundeld met de 6 andere reeds vergunde windturbines van Ecopower’. Dat de 6 windturbines reeds vergund zijn is tot op heden en zeker op het moment van de aanvraag totaal onjuist.
De geplande windturbine is voorzien op een perceel van Amacro langs de zenne en de wieken van de turbine over het grondgebied van Sint-Pieters-Leeuw komen en dus hinder kunnen vormen voor de bewoners van de gemeente. Deze aanvraag moet dan eveneens ingediend worden bij de gemeente Sint-Pieters-Leeuw.
De firma Amacro is reeds langer gekend in onze wijk voor de geluidsoverlast die ze veroorzaakt. Meerdere dagen in de week starten hun werkzaamheden reeds om 5.00 uur ’s morgens.”
Meer info over het project: www.enervestprojects.be/nl/amacro-beersel-22.htm