ZENNEVALLEI: – Sinds vandaag heeft de politiezone Zennevallei als eerste zone in Halle-Vilvoorde een operationeel S.A.U. team, een speciaal getraind team dat ingezet kan worden bij interventies met hoog risicogehalte.

De politiezone heeft nu ook een klein team ‘eenheid van bijzondere bijstand’ ofwel S.A.U. (Special Assistance Unit) met als naam SAU Falcon. Het SAU Falcon zal ingezet worden tijdens interventies die een bijzonder risico met zich kunnen meebrengen. Deze interventies kunnen gaan van bijstand leveren tijdens huiszoekingen tot het uitvoeren van gevaarlijke arrestaties.

Korpschef Mark Crispel:” Ons SAU team werd gecreëerd binnen de lokale politie en is een bescheiden SAU dat stil maar zeker zal groeien en in de toekomst stabieler zal moeten worden. Het kreeg de naam Falcon mee dat voor de valken van de toren van de basiliek in Halle staat. Ook valken groeien traag, maar kijk eenmaal volwassen worden ze krachtige en discrete professionele jagers. Vandaag is eigenlijk de startdag van het team.

Het is een inschatting die je als politiezone maakt van hoe gaan we om met risico’s die onze politiemensen lopen. Je hebt verschillende niveau’s van risico. Je hebt reguliere risico’s waar wij allemaal mee moeten kunnen omgaan en je hebt dan de bijzondere risico’s noemt men dat, dat is een inschatting en daarvoor kan je beroep doen op andere eenheden ofwel zelf een eenheid creëren.
We zijn toch een vrij grote politiezone die regelmatig geconfronteerd worden met ja bijzondere conflicten die het reguliere overstijgen. We hebben een goed werkende recherche en daar vloeien ook onderzoeken uit voort waar dan onze SAU op inspeelt.

We zijn daarmee begonnen oorspronkelijk met het idee in 2019. We zijn dan enkele eenheden gaan bezoeken en daaruit hebben we beslist om het ook te proberen. Onze mensen die kandidaat waren hebben dan serieuze testen ondergaan en daarna een doorgedreven opleiding gekregen en belangrijk ook ze moeten goed met elkaar kunnen samenwerken.

Maar het team moet dus wel nog groeien. In die zin dat de dril, het op elkaar ingespeeld geraken heel belangrijk is. Dus ze moeten heel veel trainen die mensen, los van de gewone trainingen. We moeten ook bescheiden zijn, wij zijn Zennevallei wij zijn Brussel niet dus wij gaan niet elke dag operaties hebben. Het zullen er maar enkele per maand zijn. Maar we zijn dan wel klaar om die operaties aan te kunnen.
Omdat het een beginnende eenheid is en al onze SAU mensen ook gewoon politiewerk doen voeren ze op dit moment vooral geplande opdrachten uit. Dus zaken die binnen komen via onze recherche. We moeten het soms afwegen om bijvoorbeeld een bijzonder bijstandsteam van Brussel of de federale politie te roepen waar er wel permanenties zijn. ”

Zie ook ons artikel van 02/10/2022 – officiële opening politiepost Halle

%d bloggers liken dit: