OUDENAKEN: – De gemeente voorziet 1,6 miljoen euro voor de herbestemming van de kerk van Oudenaken tot gemeenschapshuis. De werken zullen in 2023 starten. Dat raakte woensdagavond bekend op een infoavond in de kerk.
De voormalige kosterswoning en de parochiezaal zullen worden afgebroken om er een pleintje van te maken. de functie van de parochiezaal komt in de kerk en zal zo’n 30% groter zijn. In de kerk komt een keuken, een sanitair blok en materiaal om allerlei feesten en activiteiten te kunnen laten doorgaan.
Meer uitleg over de plannen verneem je van Jan Desmeth, schepen van Erfgoed en erediensten in onderstaande video:
Hoe gaat het nu verder?
• Midden september tot midden november 2020 opmaak projectdossier op basis van concluderend model C/C+ voor aanstelling architect.
• December 2020 goedkeuring bestek + lastvoorwaarden aanstelling ontwerper op gemeenteraad
• januari 2021 tot september 2021 procedure aanstelling architect met 2-stapsprocedure
• oktober 2021 tot september 2022 (voor) ontwerp
• oktober 2022 goedkeuring bestek + lastvoorwaarden aanstelling aannemer op gemeenteraad
• november 2022 tot april 2023 procedure aanstelling aannemer
• mei/juni 2023 mogelijke start der werken. Worst case augustus 2023
• einde der werken te bepalen na afronding ontwerpfase (kerk en buitenaanleg)