SINT-PIETERS-LEEUW: – Het 5de Gordelfestival, een sportief en cultureel dagevenement van Sport Vlaanderen, de provincie Vlaams-Brabant en de vzw De Rand kon vandaag rekenen op zo’n 26.000 deelnemers. Dat zijn er ruim 10.000 meer dan vorig jaar.
Sint-Pieters-Leeuw was dit jaar focusgemeente en organiseerde naast de fiets- en wandeltochten ook mountainbike tochten en een leuk avonturenpark voor kinderen in het Colomapark. De Dag werd afgesloten met een optreden van Natalia.
Het Gordelfestival kwam vijf jaar geleden in de plaats van de Gordel. Het sportief evenement dat in 1981 begon om het Vlaamse karakter van de rand rond Brussel in de verf te zetten.
Al rond 7u30 vanochtend waren de eerste fietsers in het Colomapark. Om 8 uur werd het startschot gegeven voor het eerste peloton fietsers van de 100km rond Brussel. Na hen vertrokken nog 3 peletons onder begeleiding aan hun tocht. Nu reeds denkt men eraan gezien het succes om het aantal pelotons volgend jaar uit te breiden.
We hoorden ook vragen van aanwezigen om de volgende jaren terug zoals vroeger de 100km toch ook te bewegwijzeren zodat iedereen kan deelnemen aan deze tocht en op zijn eigen snelheid.
Daarna kwam het grote publiek langs om deel te nemen aan de fietstochten van 20, 40 en 60km.
Ook de wandeltochten konden dankzij het goede weer op veel belangstelling rekenen. De Watertocht, De Rozentocht, De Leeuwse ontdekkingstocht. Er was voor ieder wat wils.
Met speciale vermeldingen voor de tijdelijke waterbrug over het Volsem wachtbekken, De nieuwe uitkijktoren van VMM aan de hermeandering van de Zuun en hoeveel keer vandaag de Witse boom gefotografeerd geweest is weten we niet. Ook over de grote van de Internationale Rozentuin waren vele mensen verwonderd.
De geocache- en GPS wandeltocht was een succes en vele mensen kregen vandaag de smaak te pakken om dit meer te doen.
Enkele mensen met een mobiele beperking vroegen ons uitdrukkelijk te schrijven dat ze de organisatoren willen bedanken dat zij niet vergeten waren. Voor hen was er namelijk ook een rolstoelwandeling voorzien.
De mountainbikers maakten kennis met de heuvelachtige regio op hun tochten van 33 of 50 kilometer. Deelnemers van de Hoebelbike kennen de “Speciallekes” waarvoor Pierre van InterArbo steeds zorgt al ze door zijn plantenkwekerij rijden. De slangenkuil met bulten en putten deed menig mountainbiker even op de tanden bijten maar de beloming, de uitgebreide bevoorradingspost maakte veel goed en al snel klonken er straffe verhalen. Ook bij brouwerij Lindemans was de doortocht speciaal. Wie kan er nu zeggen dat hij door een brouwerijhal met foeders heeft gefiets.
In het Colomapark konden de kinderen zich uitleven in het kinderpark. Maar “kikken” was het in het avonturenpark. Al snel stond er een lange rij aan te schuiven voor de pectaculaire deathride. Ook het uitdagend hoogtouwenparcours kon op heel wat bijval rekenen. Terwijl volwassenen soms met open mond omhoog keken naar de straffe stoten van de kinderen.
Muzikale optredens waren er van De Geest, Kaatje en de massa was om 17 uur op de afspraak voor het slotconcert van Natalia. Zij bracht een anderhalf uur durende show met een mix van recente nummers en haar grote hits.
(Het laden van onderstaande foto diashow met 300 foto’s kan even duren)