RUISBROEK: – De Gewestelijke maatschappij voor volkshuisvesting (GMV) start met een nieuwbouwproject van 24 appartementen in de Kerkstraat in Ruisbroek.
Recent werden de 2 laatste woningen, Kerkstraat 34 en 32 afgebroken. Deze 2 laatste woningen werden niet eerder afgebroken omwille dat de bewaring van de stabiliteit van de woning 32 die GMV nog diende te verwerven.
Op de locatie komen nu 18 sociale huurappartementen en 8 appartementen die onder Vlabinvest vallen.

Directeur GMV, Marc Paesmans: ‘ Het betreft hier vervangingsbouw van een verkommerd deel van het dorpscentrum dat na een lange onteigeningsprocedure werd afgebroken door Amacro.
Om stabiliteitstechnische redenen werd de woning Kerkstraat nr. 34 niet afgebroken omdat woning nr. 32 bij aanvang van de afbraak nog bewoond was en dreigde in te storten bij afbraak van de aanpalende woning nr.34.
Op 13-11-2013 werd aan de gemeente Sint-Pieters-Leeuw machtiging gegeven tot onteigening van Kerkstraat nr.32. De afbraak van deze beide woningen werd in het bouwdossier opgenomen.
Op 20-11-2013 verklaarde het schepencollege van Sint-Pieters-Leeuw zich akkoord met het toenmalige voorontwerp.
Tot eind 2015 is de ontwerper bezig geweest met het aanpassen van het dossier aan de opmerkingen van de VMSW.
We gaan hier nu 18 sociale huurappartementen en 8 appartementen die onder Vlabinvest vallen bouwen.’
De ontwerper is Quirynen Jacobs architecten uit Machelen, de ingenieur stabiliteit is Paridaens ingenieurs uit Leuven, de ingenieur technieken is CES uit Asse en de veiligheidscoördinator is D+A consult. De aannemer is NV Damman uit Deerlijjk.
Kostprijs van deze realisatie 2 883 770,09 €.
Meer info: Gewestelijke Maatschappij voor Volkshuisvesting: Bezemstraat, 83A te Sint-Pieters-LeeuwTel. 02 371 03 30 Fax 02 378 28 96 – info@volkshuisvesting.be – www.volkshuisvesting.be
.
Zie ons eerder gepubliceerd artikel van 19/11/2012 – Deel krotten in Kerkstraat Ruisbroek worden afgebroken