SINT-PIETERS-LEEUW: – De voorbije week verbleven de jongeren van Up With People in Sint-Pieters-Leeuw. Ze gaven gesmaakte optredens in Ruisbroek (zie artikel) en Groot-bijgaarden en verrichten op verscheidene plaatsen vrijwilligers werk.
Vannochtend namen ze in Vlezenbeek afscheid van de gastgezinnen uit Sint-Pieters-Leeuw waar ze de voorbije week verbleven. De groep laat veel positieve energie na in Leeuw.

Een laatste foto, vele knuffels en hier en daar een traantje. Het verblijf van de leden van Up With people liet niemand onberoerd en velen gastgezinnen zeiden hieraan een boeiende en leerrijke ervaring rijker te zijn.
Een familie vertelde ons dat de jongeren hen eigenlijk voor een stuk hun “oogkleppen” deed afnemen om het leven in onze eigen gemeente nog posittiever en socialer te bekijken.

We vroegen ook aan Up With people lid Claudia Marhnez Coahuila in Mexico hoe zij aan haar familie in Mexico haar verblijf in Sint-Pieters-Leeuw zou beschrijven.
Claudia Marhnez: ‘Wat me vooral opviel is dat er hier veel, hoe zal ik het zeggen, warme mensen zijn. Jullie gaven ons ook veel van jullie cultuur mee. Het eten was heel lekker. Ook de streek hier is mooi, ik maakte hier een wandeling en je hebt een veilig, relax gevoel. De mensen zijn hier vriendelijk en rustig niet steeds rushen wat ik zeer goed vind.
Ik was heel blij met mijn gastgezin. Ze gaven me veel meer dan van hen verwacht werd. We hebben ook veel gepraat over geschiedenis daar dat mijn studierichting is en jullie hebben voor een klein landje toch een zeer grote geschiedenis.
Tijdens mijn vrijwilligers werk hier waarbij ik heb helpen schilderen in een school viel me op hoe goed de kinderen van verschillende achtergronden en zelf culturen hier met elkaar omgaan. Ook hoe die kinderen en ouders door de school begeleid worden is knap dat kennen we niet in Mexico.
Dus mijn familie in Mexico kreeg veel positief nieuws uit Sint-Pieters-Leeuw te horen!’

Guido Devillé en zijn vrouw waren één van de gastgezinnen, hij vertelt ons hoe z’n ervaring was.
Guido Devillé: ‘ Het waren vooral onze kinderen die ons overtuigden om als gastgezin te fungeren. Dit ook al omdat er regelmatig iemand bij ons komt logeren. Hier was het nu iemand van Up With People, Sarah, een meisje van 21 uit Texas die al 9 maanden bij deze groep is aangesloten was ons gastmeisje.
Wat ons vooral opviel dat ze echt niet tot last wou zijn. Ook haar zelfstandigheid viel meteen op. Het contact was er onmiddellijk. Ook al spreken ik en mijn vrouw niet goed Engels toch konden wij elkaar verstaan. Ik moet ook zeggen dat de organisatie ook zeer goed was. Sarah deelde mee in de activiteiten van onze kinderen Zo ging ze mee naar de Zumba met mijn dochter.
Beleefdheid, respect en gastvrijheid stond bij haar wel hoog aangeschreven. Zondag tijdens de familiedag zijn we Brussel gaan bezoeken. Na de middaglunch liep ze even naast mij en dankte ons voor de lunch. Dit op een heel discrete manier maar dat zijn dingen die aantonen dat ze appreciëren wat je voor hen doet. Indien men mij morgen opnieuw zou vragen om gastgezin te zijn zou ik niet twijfelen. Voor ons was het een leerrijke ervaring. ‘
1 comment
Comments are closed.