SINT-PIETERS-LEEUW: – Gisteren, op de eerste woensdag van het nieuwe jaar, gingen 30 schutters van de Leeuwse Schuttersgilde Sint Sebastiaan de strijd aan met elkaar om zich tot winterkoning te kronen. Op Paasmaandag strijden traditiegewijs een 70-tal schutters om de titel van koning van de gilde en dit al tenminste sinds 1697 want uit dat jaar dateert de breuk, een sieraad dat de koning(in) mag dragen. Waarschijnlijk gebeurde het koningschieten al vroeger, want de vroegste geschriften van de gilde gaan terug tot 1465.
2023-01-05-Bart Dannau schiet zich tot winterkoning
Sinds een paar jaar wordt door de gilde een eerder ‘ludieke’ winterkoningschieting georganiseerd want ook in de winter blijven de schutters iedere woensdag op staande wip met de traditionele boog schieten.

Dit jaar ging de eer naar Bart Dannau, 39 jaar, lid sinds 2014 en regerend koning. Hij haalde in de barrage tegen zijn naamgenoot Peter Danau na 1 schot de hoofdvogel naar beneden en kroonde zich daarmee tot winterkoning.

Wie zelf ook eens wil proberen om met de traditionele boog op staande te schieten kan iedere woensdag vanaf 20u terecht op de gilde aan de Joseph Depauwstraat rechtover Coloma. Op 1 mei houdt de gilde ook ieder jaar een initiatieschieting.
Meer info: www.sintsebastiaan.be

Ontdek meer van Sint-Pieters-Leeuw nieuwssite

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder