2021-02-18-waterlek-Weerstandsplein (10)SINT-PIETERS-LEEUW: – Er is momenteel een storing op het waternet in delen van Dilbeek, Lennik en Sint-Pieters-Leeuw als gevolg van een lek op een toevoersleiding ter hoogte van de Stelplaats van De Lijn in Dilbeek.

Update: – Er zijn er op een toevoerbuis van een meter doorsnede van Farys terzelfdertijd lekken ontstaan in Drogenbos, Dilbeek en Asse. Farys gaat met de hulp van De Watergroep zich eerst concentreren op het lek in Drogenbos. Intussen wordt er ook water ingedaan van de collega’s van Vivaqua. Er wordt ook nog verder herschakeld om zo veel mogelijk abonees van een minimum waterdruk te voorzien. De Watergroep kan nog niet zeggen hoeveel aansluitingen zijn getroffen.

Update 05/01: – Er zijn 4 lekken op een toevoersleiding van waterbedrijf FARYS: in Drogenbos, in Dilbeek, in Asse en in Ukkel. De Watergroep doet beroep op deze toevoersleiding om water te voorzien in Lennik, Dilbeek en Sint-Pieters-Leeuw. Bewoners van (delen van) deze 3 gemeentes kunnen op dit moment dan ook hinder (lagere druk of wateronderbrekingen) ondervinden. De Watergroep is, in afwachting van het lekherstel, volop bezig met het leidingnet te herschakelen zodat er via andere wegen water naar de betrokken klanten blijft stromen en er zo weinig mogelijk hinder is. De Watergroep doet daarbij ook beroep op extra waterleveringen via andere waterbedrijven.

Sint-Pieters-Leeuw 05/01: Hier zijn de problemen intussen onder controle door herschakelingen en watertoevoer van andere waterbedrijven. Inwoners van Ruisbroek kunnen wel tijdelijk een lagere druk ervaren. Door de herschakelingen is het ook mogelijk dat onze klanten daar tijdelijk melkachtig kraanwater krijgen. Dat komt omdat er heel fijne luchtbelletjes zijn vrijgekomen in het water. De speling van het licht geeft dan een melkachtige kleur aan het water. Dit verschijnsel heeft geen invloed op de kwaliteit van het drinkwater en verdwijnt na een tijdje automatisch.

Ontdek meer van Sint-Pieters-Leeuw nieuwssite

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder