SINT-PIETERS-LEEUW: Traditie getrouw opent het nieuwe seizoen van de Rozentuin in Sint-Pieters-Leeuw op 15 mei.
Dit weekend kuierden reeds tientallen mensen door het park.Voor de mooie rozenpracht is het nog te vroeg. Op dit ogenblik bloeien slechts enkele vroegbloeiers.
De rozentuin is op zijn mooist in de maanden juni en juli en is gratis te bezoeken.
Je kan er meer dan 3200 rozenvariëteiten uit 27 landen zien bloeien op 60.000 struiken.
De rozentuin in het Coloma park is open van 15 mei tot 30 september van 10.00 tot 20.00 uur en in oktober van 10.00 tot 19.00 uur. Gesloten op maandag.
Wil je een rondleiding in de rozentuin met een ervaren gids?
bel: 02 454 86 35 of mail naar kim.destrycker@lne.vlaanderen.be.
Nieuw hoekje met Bulgaarse rozen
De Rozentuin in het Colomapark van Sint-Pieters-Leeuw heeft er ook weer enkele nieuwe variëteiten bij. Zo werden er in de internationale rozentruin ‘Bulgaarse’ rozen aangeplant.
Dit hoekje dat voor het ogenblik nog afgeschermd wordt door een plastic serre zal binnenkort officieel worden ingehuldigd.
De rozen uit Bulgarije zijn wereldwijd gekend voor het bedwelmend aroma die ze verspreiden. Van de rozen uit de ‘Rozenvallei’ in Kazanlak (centraal Bulgarije) wordt olie gemaakt.
Reeds in de negentiende eeuw gebruikten Franse parfummakers de Bulgaarse rozenolie en tot op vandaag gebeurt dit nog steeds.
Elk jaar begin juni wordt er zelf een heus Rozenfestival gehouden in Kazanlak.