REGIO: – Enkele vrijwilligers uit Sint-Pieters-Leeuw en het Pajottenland waren de voorbije weken voor Rainbow4kids (www.rainbow4kids.be) mee aan de slag in hun primaire school in het dorpje Maweni. Ze stonden er de Keniaanse leerkrachten bij met het zo optimaal mogelijk ontwikkelen van de talenten van ieder kind en voerden er ook verschillende klussen uit.
Nu ze terug thuis zijn starten ze naar jaarlijkse traditie terug een eindejaarsactie op.

Eindejaarsactie ten voordele van de rainbow4kids school.
Maak dit eindejaar extra bijzonder met onze speciale actie: kleurige hartjes, handgemaakt uit Keniaanse soapsteen en te gebruiken al sleutelhanger, ketting of versiering.
Elk hartje is uniek , waardoor ze ook perfect zijn om cadeau te geven .
Voor slechts 15 euro ontvang je een mooi doosje met zes kleurige hartjes. “Wie graag ons project steunt , geef maar een seintje . Dank bij voorbaat!
In Sint-Pieters-Leeuw kan je de hartjes kopen op volgende adressen:
• Geert & Vera Neirinck Vandersteen vera.vandersteen@telenet.be
• Hugo D’hoker hugo.dhoker@outlook.com
• Francis & Anny Paesmans-Wijns francis.paesmans@telenet.be

Rainbow 4 Kids is een non-profitorganisatie die zich al meerdere jaren inzet voor het bieden van kwaliteitsonderwijs aan kinderen in Ukunda, Kenia.
Katrien Vermeersch uit Lennik en voormalig kleuterleidster in de Sint-Lutgardisschool in Zuun stampte in 2006 de vzw Rainbow4Kids uit de grond. In 2009 bouwde ze met de vzw Rainbow4Kids in Maweni, een klein dorpje 30 kilometer ten zuiden van Mombasa, een kleuter- en lagere school. Het schooltje omvat intussen een peuterklas, een babyklas, twee kleuterklassen, zes gewone klassen en een internaat waar de laatstejaars zich in alle rust kunnen voorbereiden op de eindexamens.

Rainbow4Kids wil degelijk onderwijs aanbieden en doet dit met de volgende doelstellingen: Pedagogisch ondersteunen van de leerkrachten. Aanbieden van degelijk educatief en didactisch materiaal .Aanbieden van optimale vormingskansen aan alle leerlingen ongeacht religie en/of schoolprestaties.
Aangename leer- en speelomgeving: Goede infrastructuur, ruime klaslokalen, propere toiletten, veilige speelplaats, aanleren van waarden (orde, respect, discipline),De kinderen de kans geven om twee keer per dag te eten (ontbijt en lunch). Meer info: rainbow4kids.be

NIEUW: Rainbow Charity Fund
Rainbow4kids: “Door sterk gestegen prijzen van goederen in Kenia en grote werkloosheid aan de kust, kunnen een gedeelte van de ouders hun schoolfee momenteel niet betalen. In alle scholen worden de kinderen dan naar huis gestuurd tot dit schoolgeld betaald is . Ze gaan dan naar een andere school om daar opnieuw een paar maanden te verblijven.
Als Rainbow4Kids willen wie hier iets aan verhelpen. We kunnen het niet over ons hart krijgen om de kinderen naar huis te sturen, maar onze dagelijkse kosten moeten wel betaald worden .
Het is gebruikelijk in Kenia dat ouders zelf ook een bijdrage betalen . In Rainbow4Kids is dit 95€ per jaar. (dit is ongeveer 30% van onze werkingskosten).
Rainbow4Kids team heeft dusdanig beslist om een “ Rainbow Charity Fund” op te richten waar mensen een donatie kunnen doen om die gezinnen te helpen die zelf geen 95 euro kunnen betalen.
Het “Rainbow Charity Fund” zal een gedeelte of de volledige lokale school fee betalen. Criteria zijn hiervoor opgesteld.
Wij hopen van harte op de goodwill van vele Rainbow4Kids sympathisanten om op die manier vele kinderen te kunnen helpen hun schooljaar goed te beëindigen zonder financiële last.
Er kan gestort worden via onze website www.rainbow4kids.be/nl/?p=4
Bedragen boven de 40€ zijn fiscaal aftrekbaar .”
Van harte bedankt, Asante sana! – Het Rainbow4Kids Team.

Ontdek meer van Sint-Pieters-Leeuw nieuwssite

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder