SINT-LAUREINS-BERCHEM: – Op zondag 20 september 2015 organiseren Boerenbond en Landelijke Gilden weer de “Dag van de Landbouw”. Tientallen bedrijfsleiders gunnen je dan, samen met hun familie, graag een blik op hun werk, producten en het leven op deze land- en tuinbouwbedrijven. Het thema is ‘Het begint bij ons’.
In onze gemeente neemt familie Leyssens van Hof te Berchemveld – Brabantsebaan 375a in Sint-Laureins-Berchem deel.

2015-09-09-hofteberchemveld_01
Tijdens de Dag van Landbouw kun je tussen 10 en 18 uur het hele bedrijf bezichtigen. Je maakt kennis met de dieren, er zijn rondleidingen in de stallen, je loopt tussen de landbouwmachines en je krijgt uitleg over de slagerij en de winkel. Er kan van alles geproefd en gekocht worden. Voorts wordt er ook animatie voorzien:
• drankstand;
• broodjes met vlees van het bedrijf;
• springkasteel en oude volkspelen.
2015-09-09-hofteberchemveld_05 2015-09-09-hofteberchemveld_04
Het bedrijf
In 1980 kocht Eddy zijn eerste koe. Dat was een hobbykoe die in een hok in de tuin zat. Het was de start van het huidige vleesveebedrijf. In 1989 kwam er een stal voor 40 koeien. Toen duidelijk werd dat zoon Geert de opvolging verzekerde, werd er in 2000 een nieuwe grote stal gebouwd met 16 plaatsen voor koeien met kalfjes en 5 boxen voor zo’n 25 koeien. Sindsdien wordt er geregeld gebouwd op Hof te Berchemveld. In 2006 kwam er een openfrontstal en in 2011 nog een bijkomende stal.
2015-09-09-hofteberchemveld_02Op dit moment telt de veestapel 220 Belgisch witblauwe runderen. Omdat men met de juiste zorgen en voeders het beste vlees kan produceren, groeide het idee om met de eigen dieren een hoeveslagerij te beginnen. Eddy had de slagersstiel van zijn grootvader Arthur geleerd en zoon Geert heeft na zijn bacheloropleiding Landbouw nog een cursus beenhouwerij aan de hotelschool gevolgd. Sinds 2011 vormen vader en zoon een landbouwvennootschap (LV). Eddy en Geert zorgen samen met hun gezin voor de dagelijkse verzorging van de dieren en voor het werk in de beenhouwerij. Zo garanderen ze het beste vlees, rechtstreeks van de boerderij.

Online vlees bestellen
Om steeds over verse producten te beschikken en om de prijs zo laag mogelijk te houden werken ze enkel op bestelling. U doet uw bestelling online of telefonisch voor woensdag 12u. U vermeldt of u vrijdag (12u – 19u) of zaterdag (9u -12u) uw bestelling komt ophalen. zij zorgen ervoor dat alles klaar is als u langskomt.
Meer info: www.berchemveld.be en Tel.: 02 532 40 40

Ontdek meer van Sint-Pieters-Leeuw nieuwssite

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder