SINT-PIETERS-LEEUW: – Natuurpunt Leeuwse Natuurvrienden vzw geeft in deze nieuwsbrief een kort overzicht van het voornaamste reilen en zeilen van hun vereniging.

Zondag 13 juni: Ontdek de Gaspeldoornvallei
Deze wandeling verkent een minder gekend gebied van S-P-Leeuw. Nietemin is dit een prachtig hoekje dicht bij het centrum van S-P-Leeuw. Onder leiding van natuurgids Geert W. die een studiewerk over dit gebied gepubliceerd heeft, maken we een tocht door de vallei en het achtergelegen hinterland. We zullen er ook een nieuwe aangelegde hoogstamboomgaard bezoeken. Vanuit natuur perspectief is dit gebied zeer waardevol, bevat zeldzame moerasvegetatie en een bosstrook met twaalf oude bosplanten. Maar ook landschappelijk is het gebied zeer aangenaam om door te wandelen. Dus deze unieke gelegenheid is meer dan de moeite waard om dit gebied mee te ontdekken. Plaats van afspraak: wachtvijver van Volsem via de Hoogstraat ter hoogte van huisnr 35. De wandeling start om 14 u 30. Bij eventueel regenweer zijn laarzen aanbevolen. Meer info: tel 0475.51.20.71

Werken op maandag
In onze natuurgebieden houden we regelmatig beheerswerken. Meestal is dit in het weekend. Maar sommige actieve leden maken wat ook tijd vrij op tijdstippen van de week die hun beter uitkomen. Zo hebben we de boszoom van ons natuurgebied Cortenbroek vlindervriendelijk gemaakt op maandag 8 maart. Dit gebeurde door de vlakke zoomrand van inkepingen te voorzien. Zo kunnen de vlinders uit de wind toch van de zon genieten. Enige foto’s van deze activiteit vind je op http://sites.google.com/site/leeuwsenatuurvrienden/in-the-news/vlindervriendelijkmakenvanboszoom

Heb jij in de week een gaatje en heb je zin om eens mee te helpen, laat het ons weten. Alle dagen zijn goed.

Fietsen langs onze natuurgebieden
Het fietsknooppuntennetwerk is in onze gemeente gerealiseerd. Je hebt de rechthoekige witte bordjes met groene cijfers misschien al opgemerkt. Het systeem is simpel: je rijdt van 1 knooppunt (die genummerd zijn) naar een ander. Probeer het eens uit want heel wat van de mooiste landelijke wegen worden aangedaan.

Onze natuurgebieden liggen vaak vlakbij of er zelfs in (tussen knooppunten 69 en 22) de nieuwe routes ! Uiteraard vermits de natuurgebieden niet aan verharde wegen liggen, moet je wel een stukje uitwijken op onverharde wegjes om de natuurgebieden te bereiken. Volgend toertje is 18 km lang. Knooppuntnummer 69 (50m van Oude Zuun en nieuwe paddenactie) – (onderweg 100 m naar Volsembroek) 70 – 72 – 71 – 23 – 22 – 21- (700 m naar Cortenbroek) – 20 – 68 – (100 m naar Oude Zuun) – 69. Starten kan bv tussen 69 en 70 aan de Rink (kerk) van S-P-Leeuw.

Wie zelf een route wil samenstellen kan dat eenvoudig op www.fietsnet.be. Er is ook een kaart verkrijgbaar fietsknopennetwerk ‘Pajottenland-Zennevallei’ (5 Eur) via www.vlaamsbrabant.be/deelsite-toerisme/fietsen/fietsnetwerken

Galloways
Er zijn nog zekerheden. Sinds eind april zijn er in het Volsembroek terug 4 Galloways die er in onze plaats de vegetatie onder controle houden. Bovendien mogen we fier zijn dat dit gebied is opgenomen in de regiogids “De groene gordel” uitgegeven door de provincie Vlaams Brabant. Het is een informatief en handig boekje van 200 bladzijden en beschrijft o.a. per gemeente de toeristische trekpleisters. De regiogids is gratis verkrijgbaar http://mediatheek.vlaamsbrabant.be/mediatheek/showsubthemacontent.jsp?id=88

Steenuilkasten
Het regionaal landschap RLZZZ heeft twee nieuwe steenuilkasten geplaatst: in het Volsembroek (perceel van de kijkhut) en in de Oude Zuun (Bellestraat; vervangen van oude kast). Het RLZZZ is een samenwerkingsverband van gemeentebesturen, natuurverenigingen, landbouworganisaties, wildbeheerseenheden en toeristische verenigingen van het Pajottenland. Onze vereniging is lid van en participeert actief in deze organisatie. Meer info op www.rlzzz.be

%d bloggers liken dit: