SINT-PIETERS-LEEUW: – Dinsdag was de laatste PMD ophaling van het jaar in Sint-Pieters-Leeuw. De volgende ophaling is op dinsdag 3 januari 2023 en dus mag je vanaf nu alle koffiecapsules in de blauwe pmd-zak steken.

Na jaren onderzoek heeft Fost Plus nu samen met Nespresso een recyclagesysteem uitgewerkt, waar ook andere koffiemakers zich bij hebben aangesloten. In 2023 mikt Fost Plus daarvoor op ongeveer 4.500 ton capsules. De PMD-centra worden aangepast om de capsules uit te sorteren, waarna ze door een Duitse en Nederlandse partner zullen gerecycleerd worden.
De capsules bevatten immers nog waardevolle materialen zoals aluminium, polypropyleen en andere plastics, die voor een tweede leven in aanmerking komen.

%d bloggers liken dit: