PAJOTTENLAND: – Wil jij leren hoe je knotbomen veilig en correct onderhoudt? Dan is de basiscursus knot- en hakhoutbeheer van Regionaal Landschap Pajottenland & Zennevallei iets voor jou. In twee lesdagen – één theorie en één praktijk – ontdek je alles over het beheer van kleine landschapselementen zoals knotbomen, hagen en houtkanten. Deze elementen zijn niet alleen historisch waardevol, maar ook cruciaal voor biodiversiteit en het karakter van ons landschap.
Tijdens de theoriedag op zaterdag 25 oktober 2025 in Schepdaal leer je over de geschiedenis van knotbomen, het gebruik van de kettingzaag, veiligheid en verantwoord stoken.
Op zaterdag 6 december 2025 trek je er in het Pajottenland op uit om onder begeleiding zelf bomen te knotten. Lesgever Nick Van Hoyweghen zorgt voor een stevige basis, zodat je nadien als vrijwillige knotter aan de slag kunt in het werkingsgebied.
De cursus kost €40, maar dat bedrag krijg je terug als je je aansluit bij het Knotteam. Inschrijven kan via www.pajot-zenne.be/agenda, maar wees er snel bij: er zijn slechts 12 plaatsen beschikbaar.