SINT-PIETERS-LEEUW: – Zondag 28 april 2024 van 11 tot 12 uur kan je gaan luisteren naar de lezing: “Eet je voor het klimaat beter lokale groenten en fruit?”
Het concept van ‘Op één uur wijzer’ is eenvoudig: we starten elke bijeenkomst met een kort en toegankelijk videocollege van de Universiteit van Vlaanderen. Inspirerende sprekers laten je kennismaken met de wetenschap achter een boeiende vraag. Nadien krijg je de kans om vragen te stellen aan een expert ter plaatse. Na exact 1 uur ronden we af en ga je gegarandeerd wijzer naar huis!
Misschien sta jij ook wel eens in de supermarkt te onderzoeken waar de groenten en fruit vandaan komen. Je wil wat ecologischer beginnen leven en laat daarom de bananen uit Peru en de boontjes uit Kenia links liggen. Die komen van zo ver, en dat kan toch niet goed zijn voor het klimaat? Experte duurzame voeding Tessa Avermaete (KU Leuven) stelt dat die denkwijze niet altijd terecht is en legt uit waarom het soms juist goed is dat we ook groenten en fruit eten dat niet van bij ons is.
• Waar? Landhuis de Viron.
• Info en inschrijven? Via https://sint-pieters-leeuw.bibliotheek.be , 02 371 22 64 of aan de balie van de bib.