SINT‑PIETERS‑LEEUW: – Vrijetijdshuis BruL en de bibliotheek organiseren weer een heleboel interessante lezingen in het seizoen 2026-2027.

Alle lezingen gaan door in het Landhuis De Viron en kosten 10 euro, Tickets kan je hier bestellen.

Goed nieuws voor de snelle beslissers: van 13 tot en met 30 juni 2026 geniet je van 10% vroegboekkorting op de aankoop van je tickets. Mis dit zeker niet!

Lara Taveirne op woensdag 30 september 2026 – 20u00
Lara Taveirne is één van de meest bijzondere stemmen van haar generatie. Ze debuteerde in 2015 met De kinderen van Calais en brak vooral door met haar roman Wolf, over de zelf gekozen dood van haar broer. In haar boeken schuwt ze zware thema’s als liefdesverdriet en zelfmoord niet, maar slaagt ze erin om toch een zekere lichtheid te behouden.
Tijdens de lezing geeft Lara ons toegang tot haar schrijvende hoofd. Hoe is de liefde voor het geschreven woord ontstaan? Welke rol spelen boeken en verhalen in haar eigen leven?
Tussendoor leest Lara passages voor uit haar werk.

Kunnen we minder afhankelijk worden van buitenlandse energie? – Alex Polfliet op donderdag 19 november 2026 – 20u00
“Ons land zal nooit volledig zelfvoorzienend worden voor energie”, zegt onafhankelijk energieconsultant Alex Polfliet. Toch kunnen we volgens hem veel minder afhankelijk worden dan vandaag. Momenteel halen we een groot deel van onze energie uit het buitenland. Maar welk potentieel blijft nog onbenut? En welke keuzes kunnen ervoor zorgen dat we onze energie slimmer produceren én gebruiken?
Tijdens deze Klimaatsofa ontdek je hoe België kan evolueren van een land dat sterk afhankelijk is van energie uit het buitenland naar een land dat veel meer controle heeft over zijn eigen energievoorziening.
Een avond over energie, onafhankelijkheid en de kansen die vandaag nog onbenut blijven. i.s.m. Klimaatsofa.

Tom Van de Weghe op woensdag 27 januari 2027 – 20u00
Het verhaal achter de Chinese eeuw: controle, macht en de nieuwe wereldorde.
Dertien jaar na het succesvolle boek Beestig China en het aflopen van zijn correspondentschap in China en meer dan twintig jaar na zijn allereerste reis naar het land, werpt Tom Van de Weghe een blik op het China van vandaag, in zijn nieuwste boek Terug naar China.
China anno 2025 is veel veranderd. Onder de nieuwe sterke man Xi Jingping is de totalitaire controle van de communistische partij op de staat groter dan ooit. Door het ontplooien van de Nieuwe Zijderoute heeft China intussen ook wereldwijd greep gekregen op allerlei economische activiteiten en infrastructuur, ook in België. Bovendien gebruikt en misbruikt China zijn enorme expertise in hoogtechnologie om overal zijn invloedssfeer uit te breiden. Dit terwijl ‘de zaak Taiwan’ een tikkende tijdbom blijft…

Peter Adriaenssens op woensdag 3 maart 2027- 20u00
Peter Adriaenssens is kinder- en jeugdpsychiater en een gerenommeerd expert in trauma en gezinstherapie. In zijn lezing, gebaseerd op zijn recente boek De Flexgeneratie, zoomt hij in op de grote uitdagingen van het opgroeien vandaag.
Pubers en jongvolwassenen (12–25 jaar) groeien op in een complexe wereld vol sociale media, prestatiedruk, veranderende waarden en onzekerheden. Vanuit recente inzichten in de ontwikkeling van het puberbrein schetst Adriaenssens wat er in deze cruciale jaren écht gebeurt in jonge hoofden. Hij toont hoe omgeving, ouders en opvoeders een sleutelrol spelen in het versterken van veerkracht en weerbaarheid.

Ine Van Wymersch op woensdag 28 april 2027 – 20u00
Drugs: een wijdverspreid probleem. Hoe pak je dit aan, wat doen de autoriteiten eraan? De Nationale Drugscommissaris gaat hierop in tijdens deze lezing.
Ine van Wymersch is juriste van opleiding en magistraat sinds 2009, als (eerste) substituut Procureur des Konings bij het Parket van Brussel. Ze stond er in voor dossiers verbonden aan jeugd, zedenzaken en onrustwekkende verdwijningen. Wellicht is ze het best gekend als woordvoerder van haar Parket, met als motto “geen commentaar is geen optie”. Ze staat voor een transparante en toegankelijke justitie. Sinds 2023 is ze de eerste Nationale Drugscommissaris.
Haar lezing behandelt de uitdagingen waar haar commissariaat mee geconfronteerd wordt, de impact van de georganiseerde drugscriminaliteit op de veiligheid en leefbaarheid van het land en de aanpak die Justitie ontwikkeld heeft om onze samenleving weerbaar te maken tegen drugs.

Geef een reactie

Ontdek meer van Sint-Pieters-Leeuw nieuwssite

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder