2013-02-12-Brussel-parkeersbeleidsplanBRUSSEL: – Het Brussels Hoofdstedelijk Gewest wil de parkeerregels in de 19 Brusselse gemeenten vereenvoudigen en harmoniseren. Daarom werd een ontwerp van een Gewestelijk Parkeerbeleidsplan uitgewerkt.
Het ontwerp van Gewestelijk Parkeerbeleidsplan werd door de Brusselse regering goedgekeurd. Elke burger kan nu ook zijn mening geven over de voorgestelde maatregelen: tot 21 maart 2013 wordt het ontwerp onderworpen aan een openbaar onderzoek.

Concreet streeft het plan de volgende doelstellingen na:
het parkeerbeleid van de Brusselse gemeenten harmoniseren en vereenvoudigen;
buurtbewoners een parkeerplaats nabij hun woonplaats bezorgen;
ruimte op de openbare weg vrijmaken voor de andere vervoermiddelen (eigen banen voor het openbaar vervoer, voorzieningen voor voetgangers, fietspaden);
de alternatieven voor de auto op een positieve manier stimuleren: openbaar vervoer en actieve vervoerswijzen (te voet of per fiets), zowel voor Brusselaars als voor pendelaars.

Een plan voor alle vervoermiddelen
Het plan spitst zich niet alleen toe op de auto. Het houdt ook rekening met de specifieke parkeernoden van fietsers, motorrijders, taxi’s, vrachtwagens, bestelwagens en autocars.

En dan?
Na het onderzoek zullen de opmerkingen van de bevolking geanalyseerd worden. Het ontwerp zal vervolgens aan die opmerkingen aangepast worden. Ten slotte zal het binnen de 8 maanden opnieuw aan de Brusselse regering voorgelegd worden.
Daarna krijgt elke gemeente 1 jaar de tijd om haar eigen parkeerbeleid aan te passen aan het Gewestelijk Parkeerbeleidsplan en een eigen Gemeentelijk Parkeeractieplan op te stellen. Vervolgens wordt er een nieuw openbaar onderzoek georganiseerd in elke gemeente.

Meer info: www.mobielbrussel.irisnet.be/news/een-parkeerplan-voor-het-gewest/

Ontdek meer van Sint-Pieters-Leeuw nieuwssite

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder