SINT-PIETERS-LEEUW – Zaterdagmiddag stond de kanaalvijver in het Colomapark volledig in het teken van de jeugdhengelinitiatie, georganiseerd door de Provinciale Visserijcommissie Vlaams-Brabant, het Agentschap voor Natuur en Bos (ANB) en de lokale hengelclub.

Verneem meer in onderstaande video:

Zestien enthousiaste jongeren, zowel meisjes als jongens, namen deel aan deze leerzame en avontuurlijke middag. De initiatie begon met een korte boeiende theorieles door een bioloog. Daarna was het tijd voor de praktijk: de deelnemers leerden hoe ze een vislijn klaarmaken, hoe ze correct vissen en welke technieken ze kunnen gebruiken om hun eerste vangst binnen te halen.

De feestelijke receptie in aanwezigheid van gedeputeerde Bart Nevens was  als afsluiter een mooie gelegenheid om ervaringen uit te wisselen en de jonge vissers in de bloemetjes te zetten.
Met deze activiteit willen de organisatoren jongeren op een toegankelijke manier laten kennismaken met hengelsport en natuurbeleving. Wie weet zijn hier de vissers van de toekomst geboren!

We zijn blij met de opkomst van mogelijks een nieuwe generatie jonge vissers, ze zijn de toekomst van het prachtige buitenleven aan de visvijver’, zegt Bart Nevens, voorzitter van de Provinciale Visserijcommissie.

Deze slideshow vereist JavaScript.

Wie in zijn vrije tijd wil vissen, moet in het bezit zijn van een vergunning: een ‘visverlof’.
Dit visverlof is verplicht voor iedereen die recreatief vist op de openbare binnenwateren van het Vlaamse Gewest.
Jongeren tot en met 17 jaar mogen onder bepaalde voorwaarden zonder visverlof vissen.
Meer info: www.vlaanderen.be/visverlof .

Ontdek meer van Sint-Pieters-Leeuw nieuwssite

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder